Entry

Podzimní zpráva

ファイル 309-1.jpgファイル 309-2.jpgファイル 309-3.jpgファイル 309-4.jpgファイル 309-5.jpgPřed týdnem jsem se vrátila z Japonska. Tento rok jsem tam byla často.

Nejdříve se konala výstava "Theater Puppet - Petr Matásek, Sota Sakuma, Yumi Hayashi" v Kawamoto Kihachiro Puppet Museum, v Iidě, prefektuře Nagano. Potom se výstava přesunula do tokijského Puppet House.Výstava se konala od 21. do 27. září.

Poslední den výstavy přiletěl do Tokia důležitý host z České Republiky, paní Jana Matásková, manželka Prof. Petra Matáska.Pan Matásek byl v Japonsku několikkrát, paní Matásková byla v Japonsku poprvé.Po vystavě jsme několik dnů cestovali - autem z Kanazawy do Yokohamy. Byl moc krasný začátek podzimu!!

Potom jsem sama letěla do Kokury na Kjúšú. Od 9. do 14. října jsem měla soukromou výstavu v galerii UMIE+.Současně jsme s herečkou Naoko Tanigichi připravovaly nové představení Zlatovláska.

12. října přiletěla režisérka Zoja Mikotová. A hned další den jsme měly premiéru Zlatovlásky v UMIE+!

Zlatovláska není jednoduché představení, hlavně pro Naoko, která hraje solo! Ale je moc šikovná, hrála opravdu dobře!!Dva dny jsme hrály v galerii UMIE+, bylo velkým překvapením, že v obou dnech jsme měly české diváky žijící trvale v Japonsku.

15. října, jsme se posunuly do města Usa u Oity.Dopoledne jsme měly workshop pro děti v mateřské školce, odpoledne zkoušku.

V dnech 18. a 19. října jsme hrály představení ”YODAKA” z roku 2010 v chrámu Honganzi-yotsukaichi-betsuin (Usa, prefektura Oita).Chrám Honganzi-yotsukaichi-betsuin je jedno z nejvetších celodřevěných chrámů v Kjúšú.

Hlavním tématem představení YODAKA je životní cyklus, proto jsem opravdu měla velkou radost hrát na takovém historickém a svatém místě. Během představení jsem se starala o zvuk a viděla představení "ze zadu".Představení vypadá jako obřad. To byl opravdu pro mně silný zážitek a moc děkuji panu Inoue, který nám to umožnil.

Ve dnech 20. a 21. října jsme hrály Zlatovlásku v sále Městské knihovny v Use. Děkujeme za tuto příležitost organizaci Furusato Satsuka Sakuhinten Zitsukou Iinkai.