Entry

letní zpráva

ファイル 303-1.jpgファイル 303-2.jpgファイル 303-3.jpgPřed měsícem jsem se účastnila výstavy "Non perfektně vod matasa" v Labyrintu divadla Drak v Hradci Králové.Výstava ve více než třiceti panelech představila osobnost Prof. Petra Matáska pod úhlem jeho nejbližšího okolí. Byly zde vzpomínky rodiny, přátel, kolegů a kolegyň z DAMU, spolupracovníků z divadla včetně herců a režisérů nebo jeho studentů z DAMU.

Připravila jsem látkovou roletu, podobnou té, co se v Japonsku používá pro kaligrafii, a na ní napsala jméno Petra Matáska a každé jednotlivé písmeno představovalo jeden příběh, soukrommou vzpomínku nebo jeho charakter.

29. července byla slavnostně otevřena výstava "Puppets from Theatre" v Kawamoto Kihachiro Puppet muzeu v městě Iida, v japonské prefektuře Nagano. Výstava zde bude pokračovat do 9. září. Bez pomoci rodiny Petra Matáska by se výstava nemohla konat, jsem jim velmi za to vděčná! Společně se Sótou Sakumou jsme přidali ukázky naší práce, bývalých studentů Prof. Matáska na DAMU.

Po devátém září se výstava dostane do Puppet house v Tokiu, kde bude k vidění od 21. do 27. září.

Teď jsem na Kjúšú a společně s herečkou Naoko Taniguchi připravujeme nové představení Zlatovláska. Premiéra se bude konat na podzim.