Entry

2018!!!

ファイル 293-1.jpgファイル 293-2.jpgファイル 293-3.jpgMáme tu nový rok 2018! Ať se Vám daří! Podle čínského zvěrokruhu Rok Kohouta vystřídá Rok Psa. K psům, těm čtyřnohým, mám velmi pozitivní vztah. Celké mé mládí, celkem 17 let, mě provázel v Japonsku můj kamarád KOGO, nebojácný a veselý šizu. Pro mě, je to také jeho rok!

Na konci minulého roku jsem vyrobila loutky pro Divadlo 501 pro sólo představení japonské herečky Naoko Taniguchi(>web). Jedná se o ukrajinskou pohádku o zvířátkách v rukavici. Zajímavostí je, že loutky jsou plyšové. Práce mě moc bavila!

Dále jsem navrhla a realizovala obraz na zdi veřejné knihovny v polském Slupsku k stodesátému výročí narození spisovatelky Astrid Lindgrenové.

Na konci listopadu jsem se účastnila mezinárodní výstavy Art Doll Prague 2017.Světy uměleckých panenek a loutek jsou si velmi blízko. Poznat tvůrce panenek a jejich práci bylo pro mě velmi zajímavou zkušeností. V životě jsem neviděla na jednom místě tolik krásných a dokonalých panenek! Rozumím, proč existuje tolik sběratelů a příznivců. Dál budu tento speciální svět pozorovat.