Entry

Letní zpráva

ファイル 247-2.jpgファイル 247-3.jpgファイル 247-4.jpgファイル 247-5.jpgV květnu a v červnu jsem strávila několik týdnů v Japonsku na přípravě česko-japonského představení Golem, které mělo premiéru 5.6.2016 v divadle KAAT (Kanagawa art theater) v Jokohamě. Hlavním organizátorem projektu bylo tradiční marionetové loutkové divadlo Itsushi, které má ve svém oboru téměř 360 letou tradici. Hlavním režisérem na japonské straně byl Amano Tengai, který spolupracoval s českou režisérkou Zojou Mikotovou. Herecky se na představení podíleli: český loutkář a umělecký šéf Divadla Plyšového medvídka Konrád Popel (>web)a brněnská herečka Kristýna Huclová.

Představení Golem se hrálo intenzivně každý den od 5. června do 12. června. V Japonsku je obvyklé, že se představení hrají jen krátkou dobu. Divadelní soubory většinou nemají své divadlo a prostor si musí pronajmout. Jsem velmi ráda, že v případě Golema je velká naděje, že příští rok se bude take hrát v upravené verzi. Uvidíme a doufáme.
Do projektu Golem jsem zapojena poslední dva roky. Vedle výtvarné práce jsem se starala částečně i o organizaci za českou stranu. Výtvarně jsem přispěla loutkami a částečně návrhem scény. Byla to dlouhá cesta se spoustou práce a těší mě a mám velkou radost z výsledku.

Zprávu píši během čekání na vlak mezi New Yorkem a Long Island v USA. Společně s režisérkou Izumi Ashizawa připravujeme obnovené představení Mysterious Lake. Loni jsme měli první řadu představení v divadle univerzity ve Stony Brook na Long Island. Nyní bude mít představení dětské publikum, na což se velmi těším. Hostitelem je malé divadlo, které je součástí dětského muzea na Long Island - Long Island Children´s Museum(>web). Premiéra se koná příští týden 29. července 2016. Napíši další zprávu, jak to dopadlo.