Entry

dubnové zprávy‏

ファイル 240-1.jpgファイル 240-2.jpgファイル 240-3.jpgファイル 240-4.jpgPrvní tři měsíce roku 2016 přinesly řadu novinek, zážitků a nových zkušeností.

Od 3. března do 10. března jsem měla spolu s fotografkou Nohagi Naka výstavu v japonské Kanazawě. Přišlo více než 2200 návštěvníků! A to včetně významných hostů z řad místních podnikatelů nebo politiků. Čestnými hosty byly starosta regionu Išigawa, starosta města Kanazawa a ředitelka Českého centra v Tokiu. Výstavě věnovaly pozornost místní noviny i televize.

Před odletem do Japonska jsem měla v Praze návštěvu z japonské státní televizní společnosti NHK. Natáčeli o mně mé práci dokument z cyklu Sekaini Hanasake! Nadešikotači. Natáčení trvalo dva týdny a navštívili jsme společně hodně míst v ČR. Byla to pro mne zajímavá zkušenost.

Režisérka pořadu Ayaka Nagata měla zvídavé otázky, na které nebylo jednoduché najít správnou odpověď. Vysílání proběhlo během výstavy v Kanazawě, konkrétně 2. března. Mnoho návštěvníků přišlo na výstavu, protože viděli dokument o mém životě v ČR.

Mezitím jsem navrhovala kostým pro Elišku Brtnickou pro její solo akrobatické představení Enola. Premiéra byla 9. února v pražském divadle NOD. Teď bude hrát v rámci festivalu FanFatale.

Představení Enola s japonskými prvky mohu doporučit! Eliška vytvořila nádherné představení!

Také jsem trochu pomohla s dětským loutkovým představením Naoko Taniguchi, která si vybrala českou pohádku Jiří a hloupý čert.(>web)

Měla premiéru 5. března. Pohádka se bude hrát na různých místech v Japonsku.

Tak to byl úvod roku. Nyní se věnuji přípravám scénografie a loutek pro představení Golem!

Premiéra bude 5. června v divadle KAAT, Kanagawa Art Theatre v Japonsku! Golem je japonsko-český loutkový projekt, s japonským režisérem Tengai Amanem a českou režisérkou Zojou Mikotovou.

O Golemovi napíši příště více.